IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi
   ENGLISH
btks2019 Foto Galeri  

ÖNEMLİ TARİHLER

Bildiri Özetlerinin Gönderilmesi
12.04.2019
15.05.2019
15.06.2019
30.06.2019
Bildiri Özetlerinin Değerlendirilmesi ve Yazarlara Değerlendirme Sonucunun Bildirilmesi
30.04.2019
31.05.2019
30.06.2019
14.07.2019
Bildirilerin Gönderilmesi
19.07.2019
26.07.2019
Bildirilerin Değerlendirilmesi ve Yazarlara Değerlendirme Sonucunun Bildirilmesi
19.08.2019
AMAÇ / KAPSAM

İstenen ve beklenen özelliklerde bir sistemi tasarlamak ve kurmak, bir mühendislik çalışması gerektirir. Kurulumu yapılan bir sistemin çıktılarının sürekliliğinin sağlanması, ekonomik ve güvenli olarak üretime devam etmesi için o sisteme bakım yapılmalıdır. Bakım, ciddi bir mühendislik çalışmasıdır.

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)'nin dokuzuncusunu Denizli'de 26, 27, 28 Eylül 2019 tarihlerinde düzenleyerek, bakım mühendisliği ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım mühendisliğinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Öncesinde sağlanan birikimle, IX. BTKS daha da kapsamlı bir şekilde uluslararası olarak düzenlenecektir.

Makina Mühendisleri Odası tarafından bundan önce düzenlenen 8 kongrede, bakım ve bakımın önemi tartışılmış, bakım konusunda gelinen nokta ve yenilikler ele alınmış ve bakım mühendisliği alanında çok önemli sonuçlar elde edilmiştir. Bu bakımdan, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi bütün dünyada bu alanda çalışan herkesin buluştuğu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartışıldığı bir kongre olarak devam edecektir. Bakım mühendisliği, sanayi devrimleri ile sürekli bir gelişme içindedir. Buhar ile çalışan makinalar, elektrik motorları, mikroişlemciler ve internet altyapısı ile sürekli bilgi akışı içinde çalışan insansız fabrikalar; bakım mühendisliğini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmiştir. Bu nedenle Uluslararası BTKS, tüm sektörlere, tüm ürünler ve hizmetlere açık bir platformdur.

IX. Uluslararası BTKS, dördüncü sanayi devriminde bakım mühendisliği şartlarının, Teknolojik Dönüşüm ve Bakım Mühendisliği çerçevesinde aşağıdaki ana başlıklarda tanımlanacağı bir etkinlik olacaktır. Bununla birlikte, bakım mühendislerinin eğitilmesinde ana referans olacak Bakım Mühendisliği Kılavuzu'nun içeriği de bu etkinlikte tartışılacaktır. Ziyaretçi ve katılımcı olarak IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi'ne katılımınız bizi onurlandıracak ve güçlendirecektir.

Kongre dili iki dilde (İngilizce - Türkçe) olacaktır. Kongreye gönderilen tam metin bildiriler çift körleme yöntemi ile hakem değerlendirilmesinden geçecektir. Kabul edilen bildiriler Kongre programında yer alacaktır. Kongrede sunulan tam metin bildiriler, tekrar hakem değerlendirilmesinden geçirilecek; "Mühendis ve Makina" ve "Endüstri Mühendisliği" dergilerinde yayınlanacaktır.

IX. BTKS YÜRÜTME KURULU
KONGRE PROGRAMI
KONGRE KATILIM FORMU
AÇILIŞ KONUŞMACILARI


Prof. Leszek A. Dobrzanski

DSc, PhD, MSc Eng, Hon. Prof., Dr HC multi

Prof. Dr.-Ing. Ulrich Briem

OTH Regensburg - Germany

Assistant Professor Luca Fumagalli

Politecnico di Milano | Polimi · Department of Management, Economics and Industrial Engineering DIG PhD

Prof. Dr. Miroslaw Bonek

Silesian University of Technology
Institute of Engineering Materials und Biomaterials

Prof.Dr. Basim Al-Najjar

Linnaeus University - Department of Mechanical Engineering - Sweden
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
KONGRE SPONSORLARI

DELEGE KATILIM FORMU
© 2018 btks 2019 Tüm Hakları Saklıdır.